Najděte nejlevnější letecké jízdenky

starověký egypt na řecko

Starověké Řecko a Řím: referát

Starověké Řecko a Řím referát 4) Starověké Řecko 1) Rané období- (2000 – 5. Stol. př. n. l.): osídlení Řecka, mykénské, hom...

Starověký Egypt – Wikipedie

Specifické podmínky nilského údolí a pravidelných nilských záplav umožnily v kontrastu s omezenými možnostmi tehdejší Sahary velice brzy přeměnit okraje záplavové oblasti na vysoce výnosnou zemědělskou půdu, a to pouhými jednoduchými...

Egypt a starověké Řecko | Nové Město na Moravě

Egypt a starověké Řecko

Starověký Egypt v pravěku - Starověký Egypt

Egypt v pravěku se nijak zásadně nelišil od ostatních území. Kultury starší doby kamenné se v Egyptě udržely až do 6. tisíciletí př.n.l.

Tell el-Maschúta, pevnost na okraji Egypta - Starověký Egypt

Tell el-Maschúta - opevněné město v deltě Nilu - hrála důležitou úlohu za řecké a římské nadvlády. Už v období Staré říše byla významným městem.

Jak voněl starověký Egypt? Vědcům se podařilo namíchat...

Vědci se pokoušejí sestavit čichovou mapu Egypta a přiblížit, co členové dávné civilizace cítili, když chodili po ulicích nebo navštěvovali chrámy. Odborníci - mezi nimi také z České republiky - se rovněž rozhodli znovu namíchat jeden z...

Starověké Řecko I. - Řecké báje, Kréta, Sparta, Athény...

Starověké Řecko - starověké Řecko končilo na severu Olympem, na druhou stranu k němu patřilo pobřeží Malé Asie. Čtěte první ze série článků.

Ptolemie: Řecké vládci starověkého Egypta

Dvě expanzivní oblasti byly pro Ptolemaie nejvíce lákavé: řecké kulturní střediska ve východním Středomoří a Sýrii a Palestině.

Starověký Egypt - Dějepis - Referáty | Odmaturuj

Státní školy v Řecku nebyly. Žáci se ve škole učili číst, psát, počítat a kreslit a četli díla slavných básníků. Od dvanácti let se učili zpívat, tančit a hrát na nějaký hudební nástroj(na lyru nebo na píšťalu).

Starověké Řecko

připravilo další materiály ke studiu dějepisu. Tentokrát jde o průřez Starověkým Řeckem. Přečtěte si o nejslavnějších starověkých válkách, kulturách a osobnostech.

Největší online katalog letenek

99 procent uspokojených klientů

Záruka za nejvýhodnější cenu

Nejlepší ceny letenek do celého světa

Kupte nejlevnější letenky do míst, které vás fascinují svou nádhernou přírodou nebo unikátností.

Ověřit letenky